Sunday, October 15, 2017

Makeup Revolution Flawless 4 ReviewДенес ви пишувам рецензија на најпрекрасната палета што ја поседувам. Уште кога прв пат ја видов на страната на Makeup Revolution знаев дек морам да ја имам па веднаш ја порачав.
Цената е смешна за квалитетот што го нуди и за за тоа колку многу производ добивате.


Прво паковањето е прекрасно, многу ми е мило што го сменија старото досадно црно пакување со по гламузорзно златно паковање.
Во оваа палета добивате 32 сенки меѓу кои 18 мат и 14 сјајни.


Нијансите се прекрасни, која од која поубава. Пигментацијата е ОДЛИЧНА особено сјајните нијанси. Светлите мат нијанси се малку со потврда текстра и послаба пигментација, ама сепак јас ги користам само како база за другите нијанси па тоа не ми смета многу.
Многу лесно може да се постигне секојдневен ама сепак необичен изглед или по драматичен вечерен изглед.
Исто така многу ми се допаѓа што добивате и мат црна сенка во палетата, по текстурата се разликува многу црните сенки што ги имам во другите мур палети. по путераста е и дефинитино премногу пигменирана.
Сенките скоро и да не се ронат при нанесување што е голем плус. Мат сенките се со потврда кредаста текстура додека сјајните се по меки на допир и со одлична пигментација.

Подолу имате swatches од нијансите, која од која поубава нијанса.

  • Прв ред.


  • Втор ред.

  • Трет ред.

  • Четврти ред
Јас сум воодушевена со оваа палета, како од изборот на нијанси така и со квалитетот. Дефинитивно ги има сите нијанси кои што ги обожавам во моментов и ми е прв избор за секаква шминка. Вреди за секој денар и дефинитивно ви ја препорачувам.

Јас ја порачав на www.tambeauty.com, се надевам дека наскоро ќе ја донесат и во продажните места на MUR низ Македонија.

Sunday, October 1, 2017

Avon Selftanning Products ReviewЛетото брзо заврши а јас исто толку брзо ја изгубив и тоа малку потемна боја на кожата. Многу сум светла и ретко кога да "фатам" малку боја од соцето па бев во потрага по нешто што ќе ми даде убав тен а сепак нема да имам негативни последици.
Во Македонија ретко каде може да се најдат производи за самопотемнување, па затоа решив да пробам од понудата на Авон.
Ги испробав 7 во 1 лосионот и Magic Tan пената за самопотемнување.


Прво ќе пишам за лосионот затоа што сум презадоволна и веќе го трошам третото паковање. Прво бојата е прекрасна, многу ми се допаѓа дека има за светла кожа и за потемна. Се нанесува многу еднставно како и секој друг лосион за тело. Тоа што многу ми се допаѓа е дека бојата се добива постепено, секој ден ќе гледате разлика и по секое нанесување и на тој начин нема никакви шанци да добиете флеки по телото. Лосионот исто така остава ситни светки кои што кожата ја прават да изгледа уште по совршена а самата формула е таква што воедно и ја негува кожата.
Би ви препорачала да нанесувате после секое туширање на потполно сува и исчистена кожа. Нанесете рамномерно по кожата и оставете да се впие во кожата пред да се облечете. Разлика се гледа уште при првото нанесување.


Пената ја купувам по втор пат, за разлика од лосионот со пената добивате многу повеќе боја и за многу пократок период. Ама, подготовките пред и по нанесување се различни.
Пената дава ефект на исунчана кожа во рок од 5-7 часа, бојата е интензивна и што е најважно изгледа баш природно, самиот производ мириса убаво и ефектот на кожата трае околу една недела. Пред нанесување би ви препорачала да направете пилинг на кожата и на посувите делови на кожата да нанесете лосион за тело како на пример на колената на зглобовите на рацете итн.

Пената обавезно да ја нанесувате рамномерно и со ракавици, јас имам специјални за пена за самопотемнување ама исто така можат да се користат и медицински ракавици.
Почекајте кожата потполно за се исуши пред да се облечете за да избегнете флеки како на кожата така и на облеката.


Јас сум многу задоволна од овие производи, ви препорачувам да ги пробате. Лосионот го користам многу почесто затоа што и ми е полесен за користење. Пената ја користам најчесто кога знам дека имам некој настан па сакам да имам малку повеќе тен. Исто така цената е повеќе од одлична цената не е повеќе од 300-400 ден.

Дали вие ги имате користено овие производи? Кој производ за самопотемнување ви е омилен?
Пишете ми во коментарите подолу па да споделиме искуства.

Sunday, September 10, 2017

Anastasia Beverly Hills Modern Renaissance Review


После многу долго време, конечно нов пост на блогот. Имам многу нови производи за коишто верувам дека би сакале да читате.
Ќе почнам од една прекрасна палета за која што имаше најмногу заинтерсираност а тоа е палетата на Anastasia Beverly Hills Modern Renaissance. Oд кога ја објавив добив многу пораки, па денес конечно решив да напишам како сум задоволна и дали вреди за цената што ја има.


Како и секогаш прво ќе почнам од самото паковање кое што е прекрасно, изработено е од кадифен матријал и на него е напишано логото и името на самата палета. Иако изгледа прекрасно сепак не е многу практично затоа што со самите сенки се валка и тешко се чисти.
Самата палета има 14 прекрасни нијанси кои што совршено одговараат на сечиј тен, 12 се мат а 2 се со сјајна текстура.
Сенките се премногу пигменирани, имаат посебна путераста текстура која што совршено се нанесува на капакот, доволна е многу мала количина за да го добиете посакуваниот ефект. Имам многу палети и ниту една не е толку пигментирана и толку лесна за користење.
При нанесување се рони поради многу меката текстура па затоа би ви препорачала прво да ги шминкате очите потоа лицето.Со палетата добивате и двострана четка која што е многу мека, квалитетна и практична.

На фотогрфијата подолу ги користев сенките на ABH.


Палетава е една од најдобрите што ги имам користено, ако сте љубител на вакви топли нијанси дефинитивно ви ја преорачувам затоа што вреди да се има особено дека е многу пигменирана нијансите се прекрасни како за дневен така и за вечерен изглед и ефектот е многу долготраен дуи и без база за сенки.

Јас ја порачав на Cult Beauty исто така ја има и на Beauty Bay со безплатна поштарина до Македонија.

Sunday, July 2, 2017

Rimmel Insta Fix and Go Review


Летото не е најсовршен период за шминка, топло е и ретко некој производ да трае цел ден без никакви поправки затоа користам плус фиксатор за шминката да ми трае барем малку подолго и да изгледа поуредно. Фиксатор и прајмер користам скоро секогаш кога се шминкам безразлика дали се работи за по нежна или по драматична шминка.
Римел во новата колекција на производи има плус фиксатор што може да се користи и како база пред шминкање што звучи совршено, а како мене ми се допаѓа ќе прочитате во текстот подолу.

Паковањето ми се допаѓа едноставно е и не е многу големо па можете да го носите со себе ако сакате да ја освежите шминката во текот на денот. Има свеж мирис и многу ми се допаѓа.

Често го нанесувам пред да ја нанесам шминката како база, и после за да ја фиксирам шминката. Резултатот е повеќе од одличен! Шминката дефинитивно ми трае многу подолго и изгледа многу по свежо на лицето. Кога го нанесувам како база се добива малку леплив ефект што е совршено пудрата убаво да "легне" на кожата, после неколку мин целосно се суши без да се чувствува на лицето. После нанесувањето се фиксира на лицето и дава полу мат финиш што е одлично за летен период. Не сакам кога со фиксаторот добивам сјаен и леплив ефект.

Исто така најчесто прскам на лицето пред да нанесам хајлајтер за да добијам максимален ефект од хајлајтерот и многу ми се допаѓа како изгледа а и ефектот е многу подолготраен.

Единствена замерка ми е делот за прскање, затоа што не се нанесува рамномерно него како да прскам на едно место, се надевам дека само моето паковање е такво.

Фиксаторот многу ми се допаѓа, голем плус е што добивате два производи во едно паковање а сепак цената е повеќе од одлична. Плус за летово дефинитино ви треба еден ваков производ.

Saturday, July 1, 2017

The Balm Mary-Lou Manizer Review


The Balm како бренд многу ми се допаѓа и користам дел од нивните производи. Нивниот најпознат производ е Mary Lou Manizer хајлајтерот а јас едвај чекав да го купам иако веќе имам други хајлајтери. Прво паковањето е прекрасно како и сите други производи на The Balm, дизајнот е многу винтаж и многу квалитетно избработен.
Текстурата му е некако специфична, путераста не мора да гребате со четката за да добиете производ, доволно е само еднаш да поминете со четката. Исто така самата тексура во допир со кожата буквално се лепи и дава преубај сјај, нема светки низ него, само прекрасен сјај.
Пигментацијата е голема, потребно е многу малку производ за да постигнете баш сјаен изглед дури и лесно меже да се претера.
Цената му е 15 евра и добивате 8,5гр производ што е многу и премногу споро се троши.
Нијсаната е прекрасна шампањ со златен сјај, изгледа прекрасно и на светол и на потемен тен.

Трајноста му е голема трае се додека сама не ја избришам целата шминка од лицето. Често го користам и како сенка за очи и сум многу задоволна.За навечер ако сакам повеќе да светка прво на лицето нанесувам фиксатор па потоа со четка нанесувам од хајлајтерот па добивам уште по интензивен ефект. Обожавам хајлајтер и со по нежна шминка нанесувам во поголеми количини. 

На фотографиите подолу можете да видите како стои на лицето.

Како што можете да забележите од фотографијата ефектот е баш впечатлив, и нијансата е топла со златен сјај.

Единствен минус е што го нема во Македонија па мора да се порача од интернет. Јас го купив во Шведска ама го има и на FeelUnique и имате достава до Македонија.